Volgende week barst het geweld weer los! Van 22 januari t/m 1 maart kun je in de RAI Amsterdam naar de Huishoudbeurs. Ik ben er dit jaar niet zelf aanwezig om presentaties te geven, maar ik ga er wel heen om leuke content te maken. En ik trap het af met een artikel over hoe je ernaartoe kunt gaan zonder te veel geld uit te geven. Wat ’te veel’ is, is natuurlijk voor iedereen anders, dus daarom ga ik wat tips geven.
Geef jezelf een budget
Een goed begin om niet te veel uit te geven, is jezelf een budget stellen. Bepaal wat je allemaal wilt kunnen doen en bepaal daarop hoeveel je mee wilt nemen. Cash is in het geval van de Huishoudbeurs vaak niet zo handig, omdat je op veel plekken alleen kunt pinnen bij dit soort evenementen. Je kunt echter wel zorgen dat je een budget hebt. Weet wat je wilt uitgeven aan lunch, aankopen en misschien een extra drankje, zodat je daar extra op kunt letten.
Doe vooraf onderzoek
Bekijk vooraf de exposantenlijst en maak een overzicht van stands die je zeker wilt bezoeken. Meestal is niet echt bekend wat de deals zijn die er te vinden zijn, al delen ze dit soms wel op hun social media. Ook influencers zoals ik delen de acties vaak al op hun kanalen, dus houd die goed in de gaten. Zorg ervoor dat je weet wat je normaal gesproken voor bepaalde producten zou betalen om te bepalen of het een goede deal is. Niet alles is namelijk een aanbieding of zelfs een (goede) deal.
En zelfs als iets wél een goede aanbieding is, bedenk dan eerst goed of je het normaal ook zou hebben gekocht, of alleen omdat het nu in de aanbieding is. Het enige geld dat je écht bespaart, is het geld dat je niet uitgeeft. Je kunt er ook voor kiezen om bepaalde acties samen te kopen met de mensen met wie je bent, bijvoorbeeld als er een actie is waarbij je meerdere items moet kopen.
Neem je eigen eten en drinken mee
Eten en drinken op de Huishoudbeurs kan flink duur zijn, dus je kunt eenvoudig besparen door het zelf mee te nemen. Sowieso is een flesje water altijd verstandig om mee te nemen, maar wij kiezen er ook vaak voor om zelf wijn mee te nemen.
Daarnaast kan een VIP-arrangement je flink helpen besparen. Een upgrade van een normaal kaartje naar VIP kost €34,95 en daarvoor krijg je: koffie of thee met wat lekkers bij aankomst, lunch en een drankje met een snack aan het einde van de dag. Als klap op de vuurpijl krijg je op het einde ook nog een goodiebag én je hebt toegang tot de garderobe en tassenstalling. Alles bij elkaar dus een heel goede deal. En je kunt natuurlijk ook tussendoor genoeg proeven en eten bij de vele stands!
Spot de gratis goodies
Ik vertelde in de vorige alinea al over het gratis proeven bij de verschillende stands. Dit is de laatste jaren wel minder geworden en je moet vaak geduld hebben om in de rij te staan. Toch wordt er nog steeds veel uitgedeeld aan samples en probeerverpakkingen die je pas thuis kunt proberen.
Daarnaast zijn er over de hele beursvloer veel mogelijkheden om dingen te winnen, wat altijd leuk is om aan mee te doen. Ik heb zelf een speciaal e-mailadres voor dit soort dingen, zodat alle spam daar terechtkomt zonder mijn gewone inbox te verstoren. Een nieuw e-mailadres aanmaken is vaak gratis en je kunt dit ook anoniem doen.
Ga je op de laatste dag van de beurs? Dan wordt aan het einde van de dag vaak steeds meer korting gegeven en worden producten zelfs gratis weggegeven, omdat de stands de spullen niet meer mee terug willen nemen. Zeker bij de grote merken kan dit interessant zijn, dus een extra rondje langs de stands kan de moeite waard zijn!
Wees strategisch met grote aankopen
Wil je een grote aankoop doen bij een merk dat op de Huishoudbeurs staat? Zorg dan dat je goed voorbereid bent en weet welke korting je wilt krijgen en voor welke prijs je het zou willen kopen. Het zal niet altijd lukken om een goede prijs te scoren, maar proberen kan geen kwaad.
Bovendien gebeurt het steeds vaker dat je het product wel op de Huishoudbeurs koopt, maar pas later thuis geleverd krijgt. Let hierbij goed op waarvoor je precies betaalt en welke afspraken je maakt, want je wilt niet onverwacht vastzitten aan een duur abonnement.
Koop niet alles meteen
De beurs is klein genoeg om niet direct alles te kopen wat je ziet. Twijfel je over een aankoop? Kijk dan of je aan het einde van de dag nog steeds aan dit item denkt. Je kunt dan altijd nog terug om het alsnog te kopen.
Het kan echter ook zomaar zijn dat je het niet meer waard vindt om terug te lopen of er helemaal niet meer aan denkt. Dan is het maar goed dat je het niet meteen hebt gekocht!
Een grote must-have is altijd de Huishoudbeurs shopper. De laatste jaren werd deze meestal uitgegeven door Woolsocks of Scoupy en zat hij bomvol leuke nieuwe producten voor een mooie prijs.Ik zal zeker nog een blog schrijven over mijn favoriete stands van de afgelopen jaren. Dat lijkt me namelijk heel leuk voor mensen die nog nooit op de Huishoudbeurs zijn geweest, maar er wel een keertje naartoe willen gaan!