waterman
Achter de schermen

Wat heeft mijn vakantie gekost?

Nu ik terug ben van vakantie is het tijd om de balans op te maken. Wat heeft de vakantie mij nu eigenlijk gekost? Ik moet heel eerlijk zijn dat ik niet zuinig ben geweest en gewoon alles heb gedaan en gekocht waar ik zin in had. Lekker uit eten, mooie wijnen drinken en hoewel er niet veel uitjes waren, ook daar gewoon gedaan wat we wilden.

Waar andere bloggers een verslag schrijven naar aanleiding van de foto’s die zij hebben gemaakt, ga ik mijn verslag schrijven naar aanleiding van mijn uitgaven en zo een realistisch beeld geven van wat deze reis mij heeft gekost. Het is dus allemaal opgesplitst in kosten voor één persoon.

Reis en verblijf

We boekten ons verblijf al begin augustus 2018, meer dan een jaar voordat we zouden gaan. Omdat we met een grote groep zouden gaan kozen we ervoor om via Belvilla een huis te boeken, net na de Nederlandse bouwvak. Dit scheelde een hoop geld en uiteindelijk betaalden we voor veertien dagen maar €330,00 per persoon, inclusief linnengoed en eindschoonmaak.

Het was een prachtige bestemming met een prachtige badkamer, volledig uitgeruste keuken, fitnessruimte en infinity pool. Geen buren in de verre omgeving die last van ons zouden kunnen hebben en daarvoor in de plaats vooral veel groen.

Het huis dat we boekten staat in Marciac/Tourdun in Zuid-Frankrijk en het was dus een reis van ruim twaalf uur. We reden met drie auto’s en hadden in Frankrijk met vier tolwegen per enkele reis te maken, wat ons ieder in totaal ongeveer €50,00 per persoon aan tol kostte.

We hadden de auto’s ook op de eindbestemming hard nodig, want het huis lag ver afgelegen in de bergen en ook om uitjes te doen naar Toulouse en Lourdes hadden we ze nodig. In totaal betaalden we voor de benzine, dus heenreis, terugreis en verbruik op bestemming, ongeveer €125,00 per persoon. Dit is dus in totaal stukken goedkoper dan vliegen en een auto huren.

Reisverzekering

Natuurlijk sloot ik voor vertrek ook een reisverzekering af. Omdat op de auto die we meenamen geen pechhulp was afgesloten, namen we dit mee in de verzekering. Ik koos voor de reisverzekering van NowGo, die met nog geen €20,00 p.p. het goedkoopst, maar compleetst uit de bus kwam.

Annulering besloten we niet te verzekeren, omdat we dan met de hele groep zouden moeten afzeggen om recht te hebben op het geld. Gelukkig hebben we geen gebruik hoeven maken van onze verzekering, dus van de afhandeling van problemen kan ik geen review geven.

Eten en drinken

Zoals ik al zei heb ik niet zuinig gedaan deze vakantie. We waren met elf man en alle kosten zijn eigenlijk gewoon met elf man gesplitst, of met het aantal mensen dat deelnam aan een etentje of activiteit.

Elke ochtend werd er vers ontbijt gehaald en zo’n beetje om de dag gingen we uit eten. Daarnaast hebben we ook allemaal genoeg genoten van een (alcoholisch) drankje naar keuze. Dat de boodschappen dus zijn uitgekomen op ongeveer €10,00 per persoon per dag vind ik eigenlijk best wel meevallen.

Uit eten gaan is natuurlijk wel wat duurder dan zelf koken, maar dat is wel wat een vakantie voor mij afmaakt. Gelukkig zijn de prijzen voor uit eten in Frankrijk wel heel anders dan in Nederland, dus konden we heerlijk eten, drie gangen inclusief drank, voor €20,00 tot €30,00 per persoon. Hiervoor was ik dus uiteindelijk ongeveer €175,00 kwijt.

Uitjes en souvenirs

We zijn voornamelijk bij het huis gebleven, iets wat ik zelf ook graag wilde. Ik had de rust echt even nodig. Ik had mijn computer ook meegenomen maar ben maar op twee momenten echt bezig geweest met mijn blog, hoewel ik overal blogartikelen in zag en heel veel inspiratie heb opgedaan om in het najaar over te gaan schrijven.

Ik wilde wel graag naar Lourdes en een grote supermarkt. Anderen uit de groep wilden graag naar Toulouse en muurklimmen, dus dat hebben we gedaan.

Ook zijn we één dag naar een vogelpark geweest, maar daar hadden we allemaal spijt van. We verwachtten een soort Avifauna, maar alle (roof)vogels in dit park zaten in minuscule hokjes en ook nog aan korte kettingen waardoor ze geen bewegingsruimte hadden. Dat we hier €15,00 per persoon voor betaald hadden vonden we niet alleen erg zonde van het geld, maar ook nog eens immoreel.

Toulouse was dan wel wat leuker, al hebben we daar niet veel meer gedaan dan rondlopen en lunchen. Soms is dat gewoon genoeg. Ik ben niet zo’n stadsmeisje, zet mij maar in een dorp.

Na een wandeling door de stad gingen we naar een boulderhal in de buurt waar degenen die wilden konden klimmen. Uiteindelijk heb ik dit niet gedaan, dus dit was een uitje dat me niets heeft gekost.

Over mijn bezoek(en) aan de Franse supermarkten schreef ik eerder al een artikel. Het is heerlijk om daar doorheen te slenteren. Zelfs als je (haast) niets kunt kopen omdat je nog naar Lourdes gaat.

De supermarkt in Tarbes was niet alleen een supermarkt, maar daaromheen zat ook gewoon een uitgebreid winkelcentrum. Ik vond het leuk om daar ook even Yves Rocher binnen te gaan, de parfumerie waar ik mijn eerste baantje had en waar ik nog steeds heimwee naar heb.

Omdat we dus geen boodschappen deden liepen we gewoon wat rond door de E.Leclerc in dit winkelcentrum. Dat was best leuk omdat ik uitgebreid kon kijken wat voor maffe dingen ze verkochten, maar het kostte dus eigenlijk niets, behalve een paar euro voor een 6-pack LU Mikado-koekjes.

Ik had geen idee wat ik van Lourdes moest verwachten, maar ik wilde er wel graag heen. Dat er zo’n enorme kathedraal op de plek van de Mariaverschijning was gebouwd wist ik eigenlijk helemaal niet.

Wat ik trouwens wel had verwacht was dat alles er kneiterduur zou zijn. Veel mensen geloven dat het water uit de bron van Lourdes hen kan genezen van allerlei verschillende kwalen. Het Maria-vormige flesje, gevuld met water uit die bron, stond me dan ook helder voor de geest. Ik had verwacht dat je hier grof geld voor moest neertellen.

Evenals andere souvenirs, net als in het Vaticaan het geval was. Gelukkig kostten de flesjes maar een paar cent en voor het vullen ervan betaalde je zelfs niets. Een kaarsje aansteken was dan weer wel vrij prijzig met €3,00, maar dat geld zal wel goed terechtkomen voor het onderhoud van dit prachtige monument.

Naast waterflesjes kocht ik ook een heel kitscherige mok als souvenir. Deze was goed geprijsd met €3,50.

Mijn laatste souvenir was een fles wijn van ongeveer €6,00 uit de wijnstreek vlak bij onze vakantiebestemming. Alle restaurants schonken wijn met een Saint Mont-label en deze waren mij allemaal goed bevallen, dus ik besloot ook een fles mee te nemen voor thuis.

Deze zal ik openmaken op een speciaal moment, bijvoorbeeld als ik lekker uitgebreid kook voor mij en mijn vriend. Iets wat ik graag doe en waar ik trouwens ook weer erg toe geïnspireerd ben nu ik zo heerlijk heb gegeten tijdens onze vakantie.

In totaal heeft de gehele vakantie, met alles erop en eraan, mij dus nog geen €850,00 gekost. Wat mij betreft een heel mooie prijs voor wat ik ervoor gekregen heb.

Natuurlijk is op vakantie gaan altijd duurder dan thuisblijven en is het helaas niet voor iedereen weggelegd. Dit was dan ook mijn eerste lange vakantie sinds 2013. Die ging toen naar Marrakech en we betaalden alleen voor de reis en all-inclusive al meer dan €1.000,00 per persoon. En ik kan je zeggen dat er ook toen nog een paar honderd euro extra zijn uitgegeven en ik lang niet zo heb genoten van eten en drinken als nu.

Met een grote vriendengroep een villa huren kan ik dus, sowieso financieel gezien, zeker aanraden.