Gecheckt

Een week lang eten uit de vriezer en moestuin

Het is september, oftewel voor sommige bespaarders ‘Shelftember’. Een maand waarin je eerst kijkt wat er al in je voorraadkast en vriezer ligt voordat je weer nieuwe boodschappen gaat inslaan.

Ik heb een tijdje geleden al een weekje uit mijn vriezer gegeten, aangevuld met wat dingetjes uit mijn moestuin. Om te inspireren zal ik delen wat we die week aten.

Maandag – lasagne zonder pasta

Als eerste moeten de restjes uit de koelkast op. Wat heb ik liggen? Courgette, tomaten, melk en mozzarella. In de voorraadkast staat nog een kruidenpasta van Honig voor lasagne. Het is dus makkelijk: ik maak lasagne, met nog wat spinazie voor extra vitaminen.

Het was niet mijn best gelukte gerecht ooit, maar het smaakte een beetje naar pizza en was dus wel lekker. Alleen een beetje soepig.

Dinsdag – Aziatische noodles

Een tijdje geleden hadden we HelloFresh. En om heel eerlijk te zijn: daar blijft altijd best wat van over. Bijvoorbeeld omdat wij maar de helft van de noedels gebruiken. Of omdat we ervoor kiezen om een gerecht vegetarisch te maken. En soms gewoon omdat ik zuinig ben en halve zakjes saus en kruiden niet weggooi, waardoor ik er later nog wat mee kan doen.

Zo is eigenlijk dit hele gerecht ontstaan.

Woensdag – Maaltijdsalade met bulgur, koolrabi en winterpostelein

Koolrabi is niet alleen een heel gezonde groente, maar ook heel goedkoop. Met €0,99 voor een knol van 600 gram heb je veel vitamines per euro. De winterpostelein uit eigen tuin is daarbij een lekkere toevoeging en een heel geslaagd experiment, want wij vinden het echt heel lekker.

Halloumi lag nog in de koelkast. Dat koop ik met acties altijd flink in. Zo blijft ook dat goed betaalbaar. Helaas was er dit keer wat mee mis, waardoor hij smolt. Dat is niet de bedoeling en het was helaas ook niet zo lekker. Gelukkig was de salade dat wel.

Donderdag – Spinazie curry

Lekker, makkelijk en vegetarisch is deze curry. Eigenlijk valt er verder niks over te zeggen. Volgens het originele recept van HelloFresh hoort er een eitje bij, maar dat laat ik altijd achterwege.

Ik gebruik wel verse spinazie, maar vries die altijd in nadat ik hem in de aanbieding heb gekocht. Dat vind ik net even wat lekkerder dan echte diepvriesspinazie.

Vrijdag – Quiche met rucola salade uit eigen tuin

Normaal maak ik mijn quichedeeg graag zelf of gebruik ik plakjes deeg van Koopmans. Maar nu heb ik een keer een rol van Tante Fanny. Superhandig! Dit deeg is al rond, dus ik hoef het alleen maar in de springvorm te leggen.

Ik had voor de verhuizing twee quichevormen en volgens mij heb ik die allebei weggedaan. Beetje stom misschien, maar ja, ik was zo lekker aan het opruimen!

Ik wilde tomaatjes en broccoli in de quiche doen, tot mijn vriend zei: “De vorige keer dat we ei en tomaat samen hadden, vonden we dat allebei kei vies!” Oh ja, kak. Dus dan maar alleen broccoli, met een beetje kruidenkaas voor de smaak erdoor.

De tomaatjes gebruik ik dan wel in een lekkere salade, want we hebben nog rucola staan die nu echt op moet. Uiteindelijk was het best veel, dus konden we twee dagen van de quiche eten.

We hebben weer een week lekker gegeten. En er is weer wat meer ruimte in mijn vriezer voor goede deals…

3 gedachten over “Een week lang eten uit de vriezer en moestuin”

  1. Ik ben benieuwd naar de smaak van winterpostelein, ik wil dat ook nog zaaien in mijn tuintje. Ik heb al veldsla gezaaid en twee palmkolen staan voor in de winter. Zo leuk om uit je eigen tuin te eten. Rucola quiche kan ik ook eens proberen. Wij zijn schandalig uit de band gesprongen tijdens onze staycation, dus we kunnen nu ook wel een shelftember gebruiken!

  2. Ik vond winterpostelein een beetje smaken als rucola, zonder de ‘pit’. Het was echt een succes, elke keer als we langs de bak liepen snoepten we een paar blaadjes, haha. Snijbiet daarentegen vond ik heel vies. Vond het wel heel leuk om te zien hoe alles ontwikkelde. Tegen de hittegolf kon ik niet op dus daarna alles leeggemaakt en nu twijfel ik of ik nog een ronde doe.

  3. Mooi, rucola vind ik lekker! Snijbiet vind ik ook niet lekker dus dat komt mijn tuintje niet in. Inmiddels zijn de posteleinzaadjes al gestrooid dus nu maar afwachten….

Reacties zijn gesloten.