Ik kan je niet altijd alleen maar direct toepasbare tips geven om meer te besparen. Soms zijn de manieren waarop ik heb bespaard gewoon gelukstreffers of tijdelijke acties. Deze houd ik dan voor mezelf of deel ik maar vluchtig op Instagram Stories. Terwijl ik er eigenlijk meer over zou moeten vertellen, zodat je een volgende keer net zo goed kunt profiteren van een gelijkwaardige actie. Ik deel deze dingen dus ook niet om op te scheppen, maar om je te inspireren gebruik te maken van elke kans op (extra) korting. Dan kom je wel bij een besparing van 75% op je boodschappen en zelfs op andere aankopen!
Korting stapelen bij Hema
Wie mij langer dan vandaag kent, weet dat ik dol ben op een glaasje wijn en dat dat iets is waar ik niet meer per se voor de goedkoopste, maar vooral de lekkerste optie ga. Toch vind ik het natuurlijk nog steeds wel lekker om daar korting op te krijgen. Daarom koop ik vaak mijn (favoriete) wijn bij Hema, als er een kortingscode loopt én er al korting op de wijn zit. Met een beetje geluk kan ik dan de wijn voor iets meer dan €2,00 per fles kopen, terwijl hij normaal €4,00 is. Door te betalen met cadeaukaarten die ik verdiend heb met online enquêtes of bij elkaar heb gespaard bij het tankstation, haal ik de prijs per fles nog verder omlaag. Je mag officieel niet meer dan 50% korting krijgen op alcoholhoudende dranken in Nederland. Toch is het me tot nu toe al regelmatig gelukt. Gezien ze bij Hema natuurlijk ook ander lekkers verkopen, zou je deze ’truc’ ook daarop kunnen toepassen, zodat je ineens stukken minder betaalt voor lekkere koffie of thee.
Slim boodschappen doen bij Stockon
In de eerste maanden van 2018 kwam mij ter ore dat er een nieuw soort boodschappenservice zou worden gelanceerd. Stockon heet het en door slim in de gaten te houden wat je eerdere bestellingen waren, zou hij na een tijdje precies weten wanneer je bijvoorbeeld nieuw wc-papier nodig hebt. Door groot in te kopen zou je ook nog eens extra korting kunnen krijgen. Ik werd benieuwd naar de prijs van deze service en maakte een account aan. Bij de eerste bestelling zou je een pakket t.w.v. €10,00 cadeau krijgen, maar dan moest je wel voor €25,00 bestellen. Ik verwijderde de app daarom weer, tot ik ontdekte dat er via Eurosparen een actie was waarmee je de service drie keer uit kon proberen met €15,00 korting per keer, met een minimale bestelwaarde van €25,00 per bestelling. Na nog wat extra kortingen (door bijvoorbeeld geen specifiek bestelmoment te kiezen) zouden mijn bestellingen rond de €7,00 komen, voor €25,00 aan boodschappen! Uiteindelijk heb ik deze actie zes keer gebruikt (drie keer bij mijn eigen adres, drie keer op het adres van mijn vriend. Lang leve de lat-relatie.) De totale waarde van mijn boodschappen was bijna €150,00, maar ik heb maar €35,00 betaald. En alleen maar dingen die ik ook daadwerkelijk gebruik, maar lang houdbaar zijn: koffie bijvoorbeeld, diepvrieszakken, aluminiumfolie, aardappelpuree. Deze actie zal één-op-één niet vlug terugkomen, maar kennismakingsacties zijn altijd verstandig om in de gaten te houden omdat de korting in die periode vaak extra hoog is.
Ikea adventskalenders
Deze is vooral interessant voor mensen in de omgeving van Eindhoven die dit artikel nu lezen en voor juni 2019 een grote aankoop willen gaan doen bij Ikea. In deze specifieke winkel kun je de adventskalenders namelijk kopen voor €8,95, als je je klantenkaart meeneemt. In elke kalender zit minstens €10,00 aan cadeaukaarten, dus je hebt áltijd minstens €1,05 winst per kalender. En wie weet meer. Nu is het een klein bedrag, maar als je tien kalenders koopt, betaal je dus maar €89,00 in plaats van €100,00 voor je aankoop en dan loopt de korting flink op. De chocolade in de kalender vind ik trouwens niet te nassen, maar ik heb mezelf wel populair gemaakt op mijn werk door deze mee te nemen en in de kantine te zetten. Een win-winsituatie dus. De kalenders zijn nog tot het einde van deze maand (november) te verkrijgen.
Het gaat dus eigenlijk vooral om slim combineren. Houd mijn Instagram of Facebook in de gaten als je op de hoogte gehouden wil worden van slimme deals, want als er één op mijn pad komt, zal ik die altijd delen.

